مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

نكاتي راجع به لباس هايي كه از جنس نخ هستند ! ! مانند نحوه ي شستشو ، نگهداري ، و... اگر مايل هستيد لباس هايتان كه از جنس نخ هستند ، ديرتر از بين بروند ، پس با ما در اين مقاله همراه شويد :

لباس هاي از جنس نخ ، اولين و بهترين نوع لباسي است كه توصيه مي شود زيرا حساسيتي را ايجاد نمي كند و معمولا همه ي پوست هاي مختلف از آن استقبال مي كنند . اما براي اينكه لباستان بعد از هر شست وشو و اتو كردن همان حالت روز اول را داشته باشد ، نكات زير را مطالعه كنيد :
در ابتدا توضيح مي دهيم كه نخ و جنس نخ چيست ؟ نخ يك فيبر گياهي است كه از دانه ها ي و بذر هاي پنبه به دست مي آيد ، و بعدا اين فيبر را تغيير شگل مي دهند و به نخ تبديل مي كنند ، و اين عمل را در كارخانه هاي نخ ريسي انجام مي دهند .


بافت هاي نخي را با بافت هاي ديگر نيز تركيب مي كنند : و معمولا نخ را با بافت پلي استر تركيب مي كنند . و اين تركيب مرغوبيت كمتري دارد ، و لباس هاي وجود دارند كه علاوه بر پلي استر با جنس هاي ديگر نيزتركيب مي كنند ولي بهتر است به دنبال لباس هاي باشيد كه 100 درصد از جنس نخ هستند .

نگه داري از لباس هاي با بافت نخ :
يكي از مسائل مهمي كه باعث دوام لباس ها بخصوص نخ مي شوند .نحوه ي شست و شوي آن است .اگر لباستان را مي خواهيد در ماشين لباس شوئي بياندازيد و ماشين آنها را براي شما بشوييد براي تي شرت ها و پيراهن هايي از جنس نخ دماي مناسب 40 درجه مي باشد ، و براي لباس هاي نخي كه جنس ظزيف تري دارند مانند لباس زيرتان را با دماي 30 درجه بشوييد . و از دماهاي بالاتر از مقدار گفته شده ، بپرهيزيد و اگر خودتان با دست اين لباس ها را مي خواهيد بشوييد ، بهتر است كه خيلي آنها را نشوييد زيرا نخ بافت ظريفي دارد و زود از بين مي رود .
از آب ژاول نيز مي توانيد براي تميز تر شدن لباس هايتان استفاده كنيد و هيچ مانعي وجود ندارد اما خاطرتان باشد نبايد لباستان را مدت زيادي در آب ژاول قرار دهيد چون مسلما اگر لباستان مدت زيادي در در مايع سفيد كننده به سر ببرد بافت هايش از بين مي رود . و در ضمن اگر لباستان رنگي است مواظب آب ژاول باشيد كه به لباستان نريزد ، كه لباستان لك شود .
لباس هاي نخي انعطاف پذير نيستند ، يعني اينكه يعد از هر شست و شوي به حالت اوليه خود باز نمي گردند و حتما بايد اتو شوند .

www.funpatogh.com


نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 22:2 توسط aseman790| (0) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog